Zabiegi i metody

Metoda McKenziego

Metoda McKenziego (Mechanical Diagnosis and Therapy) to metoda biomechanicznej diagnostyki i leczenia zespołów bólowych kręgosłupa oraz schorzeń stawów obwodowych i kończyn spowodowanych zaburzeniem mechaniki. Istotą metody jest to, że pozwala ona wielu Pacjentom samodzielnie, po odpowiednim wyedukowaniu, radzić sobie z bólem. Celem nadrzędnym jest zabezpieczenie Pacjenta przed nawrotem dolegliwości. Metoda zawiera część diagnostyczną i terapeutyczną. W terapii według metody McKenziego wykorzystuje się czynniki mechaniczne generowane siłami samego Pacjenta, jak i szeroką gamę technik manualnych. Zasadą jest stosowanie najpierw indywidualnie dobranych ćwiczeń, a dopiero jeśli to konieczne, dodatkowo terapii manualnej - po wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań do jej zastosowania.

Terapia według metody McKenziego bazuje na stosowaniu środków mechanicznych: ćwiczenia, odpowiednio dobrana pozycja statyczna, terapia manualna, które wpływają na poprawę mechaniki kręgosłupa lub stawów i tkanek okołostawowych kończyn.

Większość zespołów bólowych kręgosłupa ma tło mechaniczne (spowodowane jest zaburzeniami mechaniki kręgosłupa np.: dyskopatia) i nie kwalifikuje się do leczenia operacyjnego. Ból kręgosłupa może być spowodowany przez nagłe dynamiczne, bądź długotrwałe statyczne przeciążenie. Po wykluczeniu przeciwwskazań, większość tych przypadków, kwalifikuje się do leczenia według metody McKenziego.

Nowocześnie wyposażona sala
do ćwiczeń i terapii

Witamy na stronie Beavita.pl 

Na stronie internetowej Gabinetu Rehabilitacji Beavita.pl znajdziesz ofertę zabiegów rehabilitacyjnych, informacje na temat specjalistycznego sprzętu oraz jak można nas znaleźć.  Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszego gabinetu. Nowoczesny sprzęt, którym dysponujemy, jak również wykwalifikowany personel medyczny zapewni Państwu nawyższą jakość usług. Wykonujemy również zabiegi w ramach  kontraktu z NFZ.

Serdecznie zapraszamy!

Masz pytania?

Zapraszamy do korzystania z formularza kontaktowego.