Zabiegi i metody

Elektrostymulacja

Elektrostymulacja to zabieg, w którym wykorzystuje się prądy małej częstotliwości złożone z impulsów o różnym przebiegu i częstotliwości, których parametry można dowolnie regulować i dowolną ilość razy powtórzyć w celu pobudzenia do skurczu mięśni lub nerwów. Cechą tych prądów jest zdolność wywoływania w czasie ich przepływu skurczów mięśni szkieletowych. Celem zabiegu jest pośrednie pobudzenie w wyniku stymulacji właściwego nerwu i bezpośrednie pobudzenia mięśnia

Istnieją dwie metody elektrostymulacji :

  • jednobiegunowa: tutaj nerw lub mięsień pobudza się elektrodą czynną, której wymiary są znacznie mniejsze od elektrody biernej. Elektrodę czynną przykłada się do skóry w miejscu odpowiadającym tzw. punktowi motorycznemu (punkt, w którym nerw wnika bezpośrednio do mięśnia).
  • dwubiegunowa : ułożenie na skórze dwóch małych, równej wielkości elektrod w pobliżu przyczepów mięśnia - tą metodę stosuje się przy elektrostymulacji mięśni odnerwionych, w takim przypadku punkty motoryczne nie istnieją, ponieważ uszkodzone włókna nerwu straciły zdolność przewodzenia impulsów.

Elektrostymulacja stosowana może być w leczeniu porażeń niedowładów, zaników i osłabienia mięśni, usprawnienie procesów odżywczych mięśni, gimnastyce izometrycznej mięśni, odbudowie upośledzonych mięśni np. po porażeniach lub po zdjęciu opatrunku.

Nowocześnie wyposażona sala
do ćwiczeń i terapii

Witamy na stronie Beavita.pl 

Na stronie internetowej Gabinetu Rehabilitacji Beavita.pl znajdziesz ofertę zabiegów rehabilitacyjnych, informacje na temat specjalistycznego sprzętu oraz jak można nas znaleźć.  Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszego gabinetu. Nowoczesny sprzęt, którym dysponujemy, jak również wykwalifikowany personel medyczny zapewni Państwu nawyższą jakość usług. Wykonujemy również zabiegi w ramach  kontraktu z NFZ.

Serdecznie zapraszamy!

Masz pytania?

Zapraszamy do korzystania z formularza kontaktowego.