Zabiegi i metody

Galwanizacja

Galwanizacja (galwanoterapia ) to rodzaj elektroterapii polegający na wykorzystaniu prądu stałego (o niskim napięciu ok. 50 V i małym natężeniu ok. 0.01-0.5 mA/cm2), wytwarzanego przez specjalne aparaty przetwarzające prąd zmienny na prąd stały (prąd elektryczny).

Na powierzchnię ciała prąd doprowadzany jest za pomocą odpowiednich metalowych elektrod o różnych wielkościach, w kształcie płytek, krążków lub wałków. Działanie prądu zależy od rodzaju przyłożonego bieguna, stąd elektroda za której pomocą jest przenoszony prąd nazywa się elektrodą czynną, zaś zamykająca obwód - bierną.

Zabieg ten działa rozszerzająco na naczynia krwionośne, co powoduje lepsze odżywienie tkanek, działa zarówno pobudzająco na zmniejszone napięcie mięśni jak i przeciwbólowo w nerwobólach, chorobach zwyrodnieniowych stawów, w zaburzeniach krążenia obwodowego, w porażeniach wiotkich.

Nowocześnie wyposażona sala
do ćwiczeń i terapii

Witamy na stronie Beavita.pl 

Na stronie internetowej Gabinetu Rehabilitacji Beavita.pl znajdziesz ofertę zabiegów rehabilitacyjnych, informacje na temat specjalistycznego sprzętu oraz jak można nas znaleźć.  Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszego gabinetu. Nowoczesny sprzęt, którym dysponujemy, jak również wykwalifikowany personel medyczny zapewni Państwu nawyższą jakość usług. Wykonujemy również zabiegi w ramach  kontraktu z NFZ.

Serdecznie zapraszamy!

Masz pytania?

Zapraszamy do korzystania z formularza kontaktowego.