Zabiegi i metody

Pole magnetyczne

Terapia pulsującym polem magnetycznym małej częstotliwości powoduje przemieszczanie się jonów, czego skutkiem jest hiperpolaryzacja błony komórkowej, co zwiększa wykorzystanie tlenu przez komórkę i tym samym wzmaga przemianę materii, szczególnie podczas zachodzących procesów energetycznych. Pole magnetyczne przenika przez wszystkie tkanki równomiernie.     Zabiegi mogą być wykonywane poprzez ubranie, gips czy bandaże. Można stosować je również u pacjentów z endoprotezą, gdyż metal nie jest przeciwwskazaniem. Pole magnetyczne działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, pobudza przemianę materii, procesy oddychania komórkowego i regeneracji tkankowej. Usprawnia krążenie krwi, hamuje procesy destrukcyjne w stawach, przyspiesza gojenie ran. Dlatego pole magnetyczne zaleca się przede wszystkim przy chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa i stawów, rwie kulszowej, trudno gojących się ranach, jak również w stanach pourazowych.
    Leczenie polem magnetycznym stosuje się również w przedłużającym się gojeniu ran i załamań, bólów głowy, ostrych i przewlekłych zapaleń oskrzeli i zatok.

W praktyce stwierdzono, że terapia polem magnetycznym powoduje uśmierzenie bólu, zapobieganie stanom zapalnym, rozluźnienie napiętych mięśni.
Najlepsze efekty uzyskano w schorzeniach:

  • opóźnione leczenie złamania kości (po świeżych złamaniach, przyspiesza formowanie kostniny)
  • kontuzje, zwichnięcia, skręcenia, uszkodzenia więzadeł, urazy ścięgien
  • neuralgie, nerwobóle, nerwiaki, bóle fantomowe
  • zaburzenia w krwioobiegu arteryjnym o charakterze obwodowym
  • zespół Sudeck'a
  • korzystne działanie na tkankę kostną i łączną (osteoporoza)
  • w chorobach naczyń
  • w leczeniu różnych form bólu

Nowocześnie wyposażona sala
do ćwiczeń i terapii

Witamy na stronie Beavita.pl 

Na stronie internetowej Gabinetu Rehabilitacji Beavita.pl znajdziesz ofertę zabiegów rehabilitacyjnych, informacje na temat specjalistycznego sprzętu oraz jak można nas znaleźć.  Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszego gabinetu. Nowoczesny sprzęt, którym dysponujemy, jak również wykwalifikowany personel medyczny zapewni Państwu nawyższą jakość usług. Wykonujemy również zabiegi w ramach  kontraktu z NFZ.

Serdecznie zapraszamy!

Masz pytania?

Zapraszamy do korzystania z formularza kontaktowego.