Strona główna arrow Zabiegi i metody arrow Prądy Kotza sobota, 30 maj 2015
 
Prądy Kotza Drukuj E-mail

    Prądy Kotza - inaczej zwana „stymulacją rosyjską", pochopdzą od Rosjanina (KOTZA) i dotyczą generatora prądu o średniej częstotliwości (2500Hz) zmodulowanej do częstotliwości niskiej z zaznaczonymi efektami pobudzenia ruchowego. Wynikiem zastosowania prądów pobudzających motorycznie jest precyzyjne wywołanie skurczów głębiej położonych włókien mięśniowych. Prądy Kotza działają na zależnych napięciowo kanałach wapnia, stymulując otwieranie kanałów i wysyłani kationów wapnia do miejsc połączenia mięśnia z synapsami nerwowymi. Obecność wapnia inicjuje otwarcie kanału chemicznego acetylocholiny, która wnika do zakończeń nerwowych. Acetylocholina łączy się z białkiem komórek mięśniowych, wnika do środka i przyczynia się do depolaryzacji komórek mięśniowych. Rezultatem tego łańcucha reakcji jest pobudzenie i skurcz włókna mięśniowego.
    Ponieważ prądy Kotza należą do grupy prądów pobudzających o niskiej częstotliwości, zapewniają lepsze działanie wzmacniające w mięśniach, głębszą penetrację i lepszą tolerancję.


    Prądy Kotza - prądy stosowane są do elektrostymulacji mięśni osłabionych, powodują wzrost siły i przyrost masy mięśniowej. Stosowane są w przypadku skolioz i leczenia płaskostopia, oraz jako trening rozgrzewający głęboko położonych mięśni. Poprawiają metabolizm i obniżają napięcie mięśniowe. Cenne jest stosowanie zabiegu w sytuacjach długotrwałego unieruchomienia mięśni (po złamaniach, „oszczędzaniu” w zespołach bólowych).

 
Projektowanie stron wwww Fosta